Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Technika zamocowania balustrad na budynkach ocieplonych

Technika zamocowania balustrad na budynkach ocieplonych

Zapewne wielu z inwestorów będących w trakcie budowy nieruchomości, których projekt przewiduje balustrady zewnętrzne balkonowe lub tak zwane balkony francuskie (balustrada francuska, portfenetr – drzwi balkonowe ograniczone jedynie barierką), na pewnym etapie stanie przed dylematem, czy należy montować je przed czy też po ociepleniu budynku.

Z poradnika dowiesz się

  • Montowanie balustrad w 5 krokach
  • Więcej poradników o balustradach nierdzewnych

Ponad 11589 Specjalistów od Balustrad Nierdzewnych blisko Ciebie

Z punktu widzenia przeważającego spektrum wykonawców balustrad należy montować je zdecydowanie przed styropianem. Montaż taki jest o wiele łatwiejszy, co w wielu przypadkach odbija się na cenie usługi, daje też dużo lepszą możliwość wyeliminowania mostków cieplnych (miejsc narażonych na zwiększoną ucieczkę ciepła z wnętrza budynku) poprzez brak ingerencji w położoną już warstwę ocieplenia.

Co jednak należy zrobić w sytuacji, kiedy nasz budynek jest już ocieplony oraz otynkowany, a nie posiadamy jeszcze zamontowanych balustrad? Jest wiele możliwości stosowanych przez wykonawców. Artykuł ten nie ma na celu opisywania ich po kolei czy też oceny skuteczności, natomiast ma na celu przedstawienie krok po kroku technologii zamocowania za pomocą cylindrów łączonych modułowo, stosowanej przez naszą firmę.

Jest to technologia - naszym zdaniem - najlepsza z możliwych, biorąc pod uwagę kryteria takie jak:

  • wytrzymałość i bezpieczeństwo zamocowania,
  • zapobieganie powstawaniu mostków cieplnych,
  • możliwość stosowania w każdej konfiguracji konstrukcyjnej,
  • możliwość wielokrotnego bezinwazyjnego demontażu balustrady(np.: do malowania, wymiany podłoża balkonu / tarasu),
  • wysoka estetyka zamocowania.

Montowanie balustrad w 5 krokach

  1. Umieszczenie balustrady na pozycji, w której ma być montowana oraz oznaczenie miejsc montażowych za pomocą ołówka budowlanego.
  2. Wykonanie odwiertu w ociepleniu za pomocą otwornicy do styropianu w miejscach planowanego osadzenia cylindrów (należy wybrać otwornicę o średnicy pasownej lub nieznacznie mniejszej niż przekątna cylindra).
  3. Wykonanie otworu w ścianie o średnicy 15 mm i głębokości 120 mm w centralnym punkcie otworu wykonanego w styropianie.
  4. Osadzenie cylindra w otworze oraz docięcie szpilki gwintowanej M10, tak aby po osadzeniu jej w otworze wystawała około 10 mm poza blachę montażową cylindra.
  5. Oczyszczenie otworu wykonanego w ścianie, aplikacja kotwy chemicznej oraz osadzenie szpilki M10 (w przypadku ścian wykonanych z pustaka ceramicznego należy zastosować specjalne koszulki zapobiegające niekontrolowanemu spływaniu kotwy chemicznej w perforacje pustaka).
  6. Po wyschnięciu kotwy chemicznej należy osadzić cylinder na szpilce M10 oraz dokręcić nakrętką.
  7. Izolacja termiczna za pomocą piany poliuretanowej niskorozprężnej - pianę najeży aplikować przez specjalnie w tym celu wykonane otwory technologiczne, tak aby piana zapełniła wszystkie puste przestrzenie powstałe podczas montażu.
  8. Ponowne ustawienie balustrady na pozycji przewidzianej do montażu, następnie przykręcenie jej do cylindrów za pomocą śrub M8.
  9. Zasunięcie maskownic.
Dodano: Zaktualizowano:

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco